3. Сили в механіці

2.8. Рівномірний рух по колуІз свого життєвого досвіду ви знає, що більшість тіл у природі рухаються по криволінійним траєкторіям. Наприклад:  
Криволінійний рух є складнішим за прямолінійний, тому що криволінійних траєкторій є дуже багато. Але будь-яку криволінійну траєкторію можна можна уявити, як рух по дузі кола. Напрям швидкості під час такого руху буде в кожній точці іншим. А переміщення напрямлене по хорді.
Рівномірний рух по колу це такий криволінійний рух, у ході якого траєкторією руху точки є коло і за будь-які рівні інтервали часу точка проходить однаковий шлях.
Рівномірно по колу рухаються, наприклад, планети навколо Сонця, стрілки годинника, карусель.

Характеристики обертального руху:
Обертальний рух здійснюють колесо машин, гвинти літаків і паро­плавів, махові колеса, вали, шестерні, шківи, паси верстатів та машин, деталі затиснуті у токарнях верстатах, циркульна пила. Кожна точка Землі здійснює обертальний рух, внаслідок добового обертання Землі навколо своєї осі. Цей рух Землі спричиняє зміну дня і ночі. Сама Земля здійснює обертальний рух навколо Сонця.
1. Періодце за який тіло робить один повний оберт. Період обертання позначають символом Т . Одиниця періоду  в СІ — секунда:
[T] = с
 2. Частотаце кількість обертів за одиницю часу.
Позначають обертову частоту символом n  і обчислюють за формулою:
3.Швидкість обертального руху напрямлена по дотичній до кола:

  


Немає коментарів:

Дописати коментар